2004
1901
1900
-1

Reportáž ze včerejšího turnaje v Berouně, kterého se zúčastnily naše ženy a juniorky ...
Jak jinak může být oslaven 17.listopad v podání baskeťaček než správným sportovním vyžitím. Tentokráte jsme byli pozváni na přátelský turnaj do Berouna. Jednalo se celkem o 4 zápasy za účasti 4 družstev - 2 Počernická a 2 Berounská.

Komentář k výkonu Juniorek poskytl Jiřina:

V prvním utkání proti Berounským ženám se Juniorky nebojácně pustily do soupeře. Hlavně rychlejším pohybem po hřišti dokázaly celkem hladce držet krok až do poloviny utkání 37:38. Ve druhé půli se však již projevila nedostatečná fyzička a staré známé bolesti. Rychlý přechod do útoku, nepřesná přihrávka, nedůrazné (odfláknuté) zakončení. Jako u většiny soupeřů i zde nastoupily hráčky s mohutnou výškovou převahou. I když Juniorky prohraly 72:90, byl tento zapas první náplastí na bolavé duše po úterním prohraném zápase.

Po mezizápase měly Juniorky nastoupit v nezměněných sestavách proti Berounským dorostenkám. Jak se ukázalo už v zápase našich žen, dorostenkám vydatně vypomáhali ligoví dorostenci. Původní domluva, že kluci pouze částečně doplní holky vzala po úvodních minutách zasvé a jestli v 1Q hrali 4 dorostenky a 1-rostenec, v poslední čtvtině byl poměr opačný. Pakliže by se hrála ještě jedna čtvrtina, nastoupili by snad v šesti ligovch dorostencích, tak jako se jim to stalo během zápasu. Juniorky však odvedly jeden z nejlepších výkonů, ukázaly nejhezčí zápas za poslední dobu a prohrály rozdílem POUHÝCH 5 bodů 68:73. Všem obrovský dík. Pro mne a Aleše byly všechny zúčastněné vítězky. Chci vyzdvihnout Markétu a Ditu za to, že dokonale využily slíbené šance, které se jim dostalo za nemožnost hrát v posledním mistrovském zápase. Opřeny a podpořeny zkušeností starších spoluhráček odvedly skvělý výkon. Márkéta pak využila ku prospěchu všech svou neohroženost, bojovala o každý míč; a vybojovala. Chci také pochválit Kristýnu, která se hlavně v prvním zápase našla. Jen tak dál. Výkon "do dna" předvedla Lucka a hlavně Lenka, která pak vyčerpáná sotva doběhla na vlak.