Zvolit hvězdu zápasu
 

Výkon každého hráče(ky) mohou hodnotit všichni přihlášení hráči(ky) do týdne po odehrání utkání. Každý smí ohvězdičkovat daného hráče(ku) v daném zápase pouze jednou.

Průměrné hodnocení s počtem hodnotitelů lze vidět vždy u každého hráče. Níže je uvedena tabulka s významem počtu hvězdiček.

Umí lépe!
Průměrný výkon!
Statečný výkon!
Povedený výkon!
Vynikající!
 
SDPA vs. TJ Košíře C
 
Sezóna:
Soutěž:
Datum a čas:
Adresa:
2017/2018
muži,Přebor B
03.05.2018 19:10
ZŠ Národních hrdinů 70, P9 - Dolní Počernice
 
Sokol Dolní Počernice A 64
TJ Košíře C 63
 
# jméno hráče TH "2" "3" C F Zápasové hvězdy
5 Oto Krištof 2/1 1 0 3 2
7 Vladimír Kobetič 0/0 1 0 2 3
8 Tomáš Jelínek 2/2 3 0 8 3
9 Marek Novotný 0/0 1 1 5 4
13 Filip Mikel 4/4 4 3 21 2
14 Roman Šebl 0/0 0 1 3 3
15 Miroslav Kovácsik 2/1 2 1 8 2
17 Jakub Šorm 1/0 1 0 2 2
21 Adam Kurzok 4/4 4 0 12 4
 


Komentář k zápasu

1.semifinále - SDPA vs. TJ Košíře C 64:63 po prodloužení

První semifinálový zápas měl rozhodně svou zápletku.

Soupeř nastoupil v plné síle. A to dokonce v takové, kterou jsme vlastně ještě ani nepoznali. Tři opravdu vysocí podkošový hráči, dva šikovní rozehrávači a toto okořeněné o spičkově útočně vybaveného křídelního hráče, který v základní skupině soutěže ovládl s průměrem 28 bodů na zápas tabulku střelců. Bylo jasné, že výzva je tu.

První polovina zápasu - to byl dosti podobný průběh jako první čtvrfinálové utkání proti Sokolu Pražském. Soupeř více diktuje tempo. My se dopouštíme elementárních chyb - těch úplně nejzásadnějších a nejbolestivějších v obraném doskoku a střelecky netrefujeme ani stodolu. I na tu bídu, ale držíme stav, kdy soupeř v poločase vede o 3 body.

Úvod třetí čtvrtiny - opět stejný průběh jako v prvním čtvrtfinále. Pohyb v naší obraně se zlepšuje, útok dál zaostává, soupeř nabírá až 11 bodový náskok. Začíná být zle. S přibývající fyzickou aktivitou v obraně, významně zlepšeném obranném doskoku a větší důsledností najednou opadá i trápení v útoku, které v individuálním pojetí vedlo do pekla a nebylo vlastně vůbec koukatelné. Míč lépe putuje od hráče k hráči a zlepšený doskok dává příležitosti i k rychlým protiútokům. Hráčům se také daří proměňovat šestky. Náskok soupeře pomalu mažeme a poprvé cítíme příležitost. Konec 3Q je však stále mínus 6 bodů. Stále ale hratelné, obzvlášť, když cítíte to zlepšení.

V útoku se ale dál nedaří, nejsme v něm tolik úspěšní, stále děláme chyby a individuální akce zastavují dlouzí soupeře několika bloky. Zlepšená obrana, ale ubírá síly a klid soupeři. Nejlepší hráč je velmi kvalitně pokryt, soupeř pro nás začíná být už celkem čitelný. Bohužel 1 min 20 s před koncem při výpomoci faulujeme a soupeř proměněným jedním trestným hodem drží náskok 5 bodů. Situace je doslova kritická. My ale hrajeme dál, čas tu stále je. Filip volí místo více obvyklé střely nájezd a je faulován. Infarktové šestky proměňuje snad i s pomocí všech počernicích duchů obě. Jsme na kontakt 3 bodů, v tuto chvíli už sled událostí nepopíšu správně - taháme za kratší konec, vše se děje vlastně hrozně rychle. Zbývá 20s a my prohráváme o 2 body - ke konci času na útok střela nepadla, ovšem důraz Adama znamená útočný doskok a ... DÁVÁ! MY JDEME DO PRODLOUŽENÍ!

Obrovská příležitost v podobě vynuceného prodloužení rozdává silnější karty do našich rukou. Ale to by nebyl tento epický zápas. Druhý rozehrávač soupeře po dvou stejných clonách a špatném řešení z naší strany z volné pozice trefuje hned dvakrát po sobě trojku. 2 minuty z prodloužení pryč a jsme mínus 6 bodů. Soupeř ale ztrací svoji dominanci pod vlastním košem a útočné doskoky pomáhájí zvyšovat úspěšnost našeho útoku, tím že nám dávají více možností, jak skórovat. Máme 23 s do konce prodloužení, stav mínus 2 body. Time-out!

Domluveno, že zakončení bude alespoň 5s před koncem, aby byl čas na případný doskok, který se ke konci vcelku dařil. Střela - obroučka, nic. Kuba mezi dlouhými úspěšně doskakuje, udržuje nohy ve hřišti a vyhazuje na střed trojky a tam stojí - Marek. Rovná si míč (je přece ještě 4s do konce - není kam spěchat) a pálí míč - ten jde na bok obroučky a... PROPADÁ KOŠEM!

Je to tam! Vyhráváme o 1 bod. Kdo nezažil, neuvěří. V nadšení si všichni podávající ruce i s oběma rozhodčími a zpívá se v šatně píseň krásná.

Zbývá poslední výhra k postupu do Přeboru A.

Další zápas je předběžně očekáván na St 9.5.2018 (ZŠ Šantrochova - Petřiny) 20:15.

 


Diskuze

Martin Petrák
Martin 04.05.2018, 09:43:53

palec nahoru a přeju štěstí do rozhodujícího duelu!

Monika Dvořáková
Dvořka 04.05.2018, 12:27:47

ty bláho tak to je služná jízda! skvěle!

Martin Hálek
Hugo 09.05.2018, 10:15:04

Respect Smile

Pro přispívání do diskuze se musíte přihlásit.
 
sokol
TJ Sokol Dolní Počernice
© 2008 - 2013 by SoDoPo