21 Adam Kurzok 11/9 7 2 29 3
1

Komentář k zápasu

Slabší povahy prosím nepokračujte ve čtení dalších řádků...

Ke druhému zápasu proti Motolu A jsme se sešli posíleni o Viktora a mně, oslabeni o Románka a Marka. Nicméně hlavní posilou se nakonec ukázal být kouč Koudi!

Po vyrovnané, oťukávací první čtvrtce jsme šli do mírného vedení 15:17, ale cítili jsme, že to může být lepší. A také bylo! Ve druhé čtvrtce jsme zahráli pár rychlých brejků a našli recept na soupeře, který vypadal stále unavenější a unavenější. Filipovi to lepilo na trojce, Adam byl rychlejší než křídla a tak dostával namazáno přímo pod koš a na hřišti i na lavičce panovala dobrá nálada.

Ta nám vydržela do půlky čtvrté čtvrtiny, kdy se soupeř začal chytat. Střílel poměrně dost trestných hodů (31 soupeř vs. 21 my) a chytal se i střelami za tři body, postupně ukrajoval z náskoku a šel i do mírného vedení těsně před koncem 4Q. Náskok 13ti bodů jsme prošustrovali a soupeř ukazoval své zkušenosti. Bohužel jsme se vlivem vyrovnanějšího skóre nedokázali zbavit nervozity a pokazili jsme dost přihrávek a zahodili loženky. Kouč v takových chvílích přicházel v průměru o 635 vlasů během každé zahozené tutovky, kdy si je svépomocí rval z hlavy. Nutno dodat, že může být hůře, jelikož neodcházel zbaven všech vlasů Cool. Zpět ke hře...oba dva týmy měli šance rozhodnout v základní době, nikdo tak však neučinil. A tak rozhodčí způsobili infarkt lehkého rozsahu našemu kouči, když mezi vousy utrousili, že po přepočítání skóre vyhrává domácí ekipa .. to byl jen žert ... a docela povedenej!

Prodloužení jsme rozehráli špatně a taky jsme tak pokračovali až do cca 2 minut před koncem. Time-out! Kouči, teď je Tvůj čas! Naordinovaná akce vyšla na jednotku podtrženou! Dobře Adame, těžkou trojkou jsi podtrhl svůj dnešní skvělý výkon a aspiruješ na hráče 1.kola Přeboru A! Z mínus 6 na mínus 3 - ubránit, dát koš, místo snahy o trojku - na jistotu dvojtakt! Skvělé, mínus 1! Podařilo se znovu ubránit a ženeme se dopředu - víme, že stačí dát dvojtakt...rychlý přenos, 3 vteřiny do konce, balón na Filipa, který minul 2 střely před tím, ale teď nasazuje na tři a .... redakční poznámka: zapisovatel již nemohl dopsat konec vzhledem k srdečnímu tepu dosahující rychlosti kmitu křídel kolibříka při pouhé myšlence na závěr a nával radosti!