# jméno hráče TH "2" "3" C F Zápasové hvězdy
15 Miroslav Kovácsik 3/2 3 0 8 4
17 Jakub Zavadil 3/2 8 1 21 1
18 Miroslav Vansa 2/1 4 4 21 1

Komentář k zápasu

Jelikož náš kronikář se nemohl na utkání dostavit a večer to byl zapamatování hodný, dovolím si napsat pár řádek za něj.

Známý soupeř začal utkání dvoubodovým vedením a jeho ústřední hráč prohlásil: "pískej konec". Není známo zda má věšteckou kouli, ale měl pravdu - následovala čtvrtina, kde jsme proměnili 6 tříbodových pokusů + 2 trojky s přešlapem. Po první čtvrtině svítilo skóre 38:19 a utkání jsme měli ve svých rukou.

Nutno podotknout, že balóny se nám odráželi do rukou, spadlo nám do koše téměř vše (celkem 15 trojek), a když jsme omylem při střele netrefili koš, tak to stejně přistálo v našich rukou a byly z toho aspoň 2 body. Soupeř ne zcela rezignoval, ale s prohrou se smířil a zbytek utkání více méně jen dohrál. Snažil se zejména na útočné polovině.

Bylo hodně hezkých momentů v utkání, kdy Bat dával po hezkých kombinacích koše z podkoše úplně osamocený, či jeho první tříbodový koš v této sezóně. Jeden moment nutno vypíchnout a seběhl se takto - 6 vteřin do konce 3.čtvrtiny. U Dolních Počernic svítí skóre 98. Soupeř v přechodové fázi jde do koše. Naši obránci mu ustoupí. Miro Vansa povelem vyzve Kráťu, aby již běžel dopředu. Soupeř dává snadné a rychlé dva body. 3,5 vteřiny do konce Miro sbírá balón do koši a již provádí přesný a dlouhý "baseball pass" na Kráťu pod soupeřovým košem a v časové tísni se dobře zorientuje a o desku s klaksonem přidává 100.bod ještě ve 3.čtvrtině.

4.čtvrtina se již jen dohrávala a konečný výsledek 120:82 byl ještě důkladně rozebrán v přilehlém restauračním zařízení a zhodnocen jako historický v mužských pražských soutěžích.