SDPA vs. VŠTJ Stavební fakulta A

Sezóna:
2022/2023
Soutěž:
muži,Přebor A
Datum a čas:
18.05.2023 19:05
Adresa:
ZŠ Národních hrdinů 70, P9 - Dolní Počernice
Sokol Dolní Počernice ASDPA 81
VŠTJ Stavební fakulta A 77
 
# jméno hráče TH "2" "3" C F Zápasové hvězdy
5 Oto Krištof 0/0 1 0 2 2
7 Vladimír Kobetič 3/2 1 0 4 2
8 Jan Kratochvíl 0/0 5 3 19 3
10 Ondřej Chwaszcz 0/0 1 0 2 3
11 Gabriel Jankó 0/0 0 0 0 1
12 Michal Zych 0/0 0 0 0 0
13 Filip Mikel 0/0 1 1 5 4
14 Roman Šebl 0/0 0 0 0 0
15 Miroslav Kovácsik 0/0 0 0 0 2
17 Jakub Zavadil 2/1 3 0 7 5
18 Miroslav Vansa 5/4 12 4 40 2
21 Adam Kurzok 0/0 1 0 2 1

Komentář k zápasu

I ve druhém finálovém utkání play-off nejvyšší pražské soutěže basketbalu Přebor A, tým Sokolu Dolních Počernic zvítězil nad týmem VŠTJ Stavební Fakulta A a stal se tak vítězem celé soutěže a pomyslným mistrem Prahy pro sezónu 2022/2023. Jedná se o historický a naprosto unikátní úspěch doplnopočernického basketbalu, který v roce 2022 oslavil svých 80 let.

článek pokračuje...

Druhé finálové utkání se odehrálo 18.5.2023 v hale ZŠ Dolní Počernice, kdy na ochozech nebylo k nalezení téměř žádné volné místo. Bez nadsázky. Diváci, kteří se na vlastní oči přišli podívat, zda dolnopočernický basketbal získá svůj první titul v soutěži nejvyšší a vytvořili tak kulisu, která rozhodujícímu utkání celého soutěžního ročníku rozhodně lahodila. Do druhého utkání si domácí přivezli výhru o 16 bodů z prvního finálového klání, čímž druhý finálový zápas de facto jakoby začínal vedením domácích 16:0.

Úkol pro tým byl pro úvod zápasu zcela zřetelný: zamezit především rychlému vedení soupeře, který by tak hned v úvodu zápasu mohl ucítit silnou příležitost celé finále zvrátit a získat titul mistra Prahy pro sebe. Kvality na to soupeř totiž rozhodně má.

Tento první úkol se týmu bohužel podařit nesplnilo. Stalo se to vůbec nejhorší možné. Soupeř trefil sv= úvodní dvě trojky, domácí hráči udělali i několik chyb a po dvou a půl minutách soupeř vedl 10:0. Bylo vidět, že po takovém úvodu zatrnulo trochu i divákům. Uklidňující time-out ale přinesl své ovoce a s přibývajícími silnými okamžiky se rozdíl ve skóre začal dost viditelně snižovat. Celou první čtvrtinu se Dolním Počernicím podařilo nakonec i vyhrát 25:23. A vše se tak zdálo být na dobré cestě.

Jenže soupeř svou příležitost z úvodu utkání jasně pocítil a dál kousal, trestal každou chybu a držel aktivní obranu po celém hřišti, čímž domácím značně ztížil rozehrávku. Tato aktivita byla plodná a v poločase soupeř vedl zase už o slušný rozdíl 8 bodů 47:39. Měli jsme prokazatelně problémy s obranou i s vlastními ztrátami.

Pak přišla třetí čtvrtina, v níž SoDoPo předvedlo, že se rozhodně dnes s prohrou nechce spokojit a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 21:15. Na tabuli toho času svítí 60:62 pro soupeře. Titul byl toho okamžiku vcelku blízko. Stačí udržet soupeře na takto přijatelném rozdílu. Ale tak se žádný sport moc hrát nedá. Chceme před domácím publikem určitě i zvítězit a celé sezóně nasadit pomyslnou korunu. Daří se.

Přichází především zcela zničující střely z odskoku od Bukeka a.k.a. Miroslava Vansy, který za domácí bodově táhne závěrečnou část utkání. Trefuje i střelu z kategorie "ze šatny" tedy nějaké 2-3 metry za trojkou. Když se k němu bodově připojuje i Kráťa, utkání se silně obrací a s přibývajícími minutami, které již s téměř úplnou jistotou přináší mistrovský titul do Dolních Počernic začíná klesat i účinnost tlaku soupeře. Utkání se daří dovést do vítězného konce 81:77.

Fanoušci i hráči jsou nadšení a společně křičí a aplaudují „SoDoPo“.

Pro všechny zcela nezapomenutelný okamžik.

V druhém utkání byli hlavními rozdílovými hráči Bukek, který dokonce nastřílel 40 bodů a Oto. Oba předvedli výkon, který obdivovala celá zaplněná hala. Skvělou obranu spolu s Otou předvedl i Kráťa. 

Díky soudržnosti celého týmu po celou sezónu, radosti ze hry a díky výborné partě, která nás touto sezónou provázela, bylo možno dosáhnout něčeho tak nevšedního jako je pražský mistrovský titul.

O titul se v této sezóně zasloužili:

5            Oto Krištof

7            Vladimír Kobetič                            

8            Jan Kratochvíl                  

10          Ondřej Chwaszcz             

11          Gabriel Jankó                   

12          Michal Zych                      

13          Filip Mikel                         

14          Roman Šebl                      

15          Miroslav Kovácsik                          

17          Jakub Zavadil                   

18          Miroslav Vansa                

21          Adam Kurzok

Díky všem!

A díky i všem, kteří se o dolnopočernický basketbal svou prací zasluhují. 

---

 

 

 

 

Diskuze

Zatím není zveřejněn žádný diskuzní příspěvek.

Pro přispívání do diskuze se musíte přihlásit.


Zvolit hvězdu zápasu

Výkon každého hráče(ky) mohou hodnotit všichni přihlášení hráči(ky) do týdne po odehrání utkání. Každý smí ohvězdičkovat daného hráče(ku) v daném zápase pouze jednou.

Průměrné hodnocení s počtem hodnotitelů lze vidět vždy u každého hráče. Níže je uvedena tabulka s významem počtu hvězdiček.

Umí lépe!
Průměrný výkon!
Statečný výkon!
Povedený výkon!
Vynikající!