119 vloženo automaticky z článků

V sobotu 14.5.2005 se v Dolních Počernicích odehrál kvalitní přátelský turnaj se zahraniční účastní. Muži SoDoPo v turnaji obsadili konečné 3.místo ...

V sobotu 14.5.2005 jsme byli učastníky basketbalového turnaje s mezinárodní účastí. Za účasti celkem 4 družstev na úrovni pražského přeboru bylo k vidění mnoho pěkných akcí a důsledná obrana. Všechna utkání byla řízena zkušenými rozhodčími, kteří rozhodně přispěli ke kvalitě turnaje.

V prvním zápase jsme přivítali Vinné mušky z Pezinoku, do utkání jsme nastoupili se zónovou obranou a nutno říci, že se nám vůbec nedařilo pohlídat zkušené střelce z dlouhé vzdálenosti a hned na úvod jsme obdželi 5 trojek, naštěstí se Michalovi ješte v poslední sekundě první čtvrtiny, trojkou z poloviny hřiště, podařilo nepříznivý stav alespoň snížit na přijatelné 4 body. Hned v úvodu druhé čtvrtiny jsme ale opět svou pasivitou neuhlídali obávané trojkaře a soupeřův náskok narůstal až na 12.bodů resp. v třetí čtvrtině až na rozdíl 18.bodů. V závěrečné čtvrtině se nám sice podařilo pár bodíků z nepříznivého stavu jetště stáhnout, ale na zkušené borce to tentokrát nestačilo. Výsledek našeho prvního zápasu 53:64 nám zajišťoval boj o celkové třetí místo s družstvem TJ Pankrác.
Náš druhý zápas byl velice vyrovnaný, družstva se vzájemně střídala ve vedení až do poslední minuty, nakonec trochu větší bojovností v závěru jsme uhájili těsné vedení a zvítězili 70:67. Na dobře organizovaném turnaji jsme celkově obsadili 3.místo. Ve finále se nakonec spolu utkala družstva SK Správná míra a náš přemožitel z prvního zápasu Vinné mušky Pezinok.