249 vloženo automaticky z článků

Tuto sobotu se odehrál již avizovaný basketbalový turnaj mužů s mezinárodní účastí. Z této akce přináším pár vlastních postřehů a fotografií ...
Účast na turnaji z naší strany byla hojná, 10 hráčů je určitě dostatečný počet a předpoklad k předvedení kvalitního výkonu. V rámci turnaje mělo naše družstvo možnost sehrát 2 zápasy. V prvním zápase jsme měli možnost se střetnout s velice kvalitním mužstvem ze Slovenska.

Vinné mušky Pezinok vlétly do zápasu pro nás nevídaným způsobem a na 6 trojek v první čtvrtině jsme jen s těží hledali odpověď. Během druhé a třetí čtvrtiny jsme sice stihli nějaké body ze soupeřova náskoku ukrojit, ale v klíčových okamžicích zápasu dokázal soupeř přidat a opět si výrazný náskok zajistit. Výsledek utkání 63:95 hovoří jasnou řečí. I tak si myslím, že jsme předvedli bojovný výkon, který sice na kvalitnějšího soupeře nestačil, ale zejména pro naše mladé hráče byl jistě přínosem a zkušenosti do dalších zápasů.

Náš druhý zápas jsme sehráli s přeborovvým družstvem Správná Míra. Přestože soupeř patřil rozhodně také mezi velice kvalitní družstva, hrající vyšší soutěž než my, troufnu si tvrdit, že byl k poražení. Zápas jsme prohráli opět vysokým rozdílem 41:72, a to zejména vlastní nedisciplinovanou hrou, rozhádaností vlastních hráčů a individualistickým přístupem některých hráčů.

Turnaj byl velice dobře organizován se zajištěnými zkušenými rozhodčími, vč. turnajového občerstvení a pozápasového posezení nad grilem ... Díky organizátorům za pozvání a budeme se těšit na příští ročník turnaje.