Přípravný zápas Áčka proti Stavební fakultě

Áčko sehrálo před vstupem do nové sezóny přípravný zápas s VŠTJ SF A, se kterou se za dva týdny utká již v soutěžním utkání...

Slovem samozvaného kauče...

Sešli jsme se na zápas pouze v sedmi (bez kapitána Aleše), hřiště bylo veliké, proti nám parta mladých a rychlých kluků (kterým chyběla jedna opora). Očekávali jsme běhavý basket, ale naštěstí se soupeř přizpůsobil našemu tempu hry a z rychlých brejků jsme spíše těžili my. Do utkání jsme vstupovali s úkoly pro obrannou fázi hry, zejména pak důsledné odstavování hráčů při doskoku, až na pár excesů se nám to docela dařilo. V útoku jsme velmi umně zpočátku využívali naší letní posily Peti Kameníka, který se uvedl ve velmi dobrém světle! Jeho aktivita a produktivita v první půli umožnila ostatním se v dalším průběhu utkání více prosadit.

V první půli jsme zahráli velmi dobře zejména v obraně, ale i útok nebyl zlý, skóre 45:27 bylo nečekaně skvělé! V druhé půli nám postupně docházely síly zejména kvůli omezenému počtu hráčů a bohužel došlo i k drobným zraněním obou Michalů. Nicméně i když jsme 20ti bodový náskok téměř ztratili, dokázali jsme zabrat a získat ho zpět. Výpadkem byla poslední dvouminutovka utkání, kdy jsme zpět vybudované 20ti bodové vedení dovolili soupeři stáhnout na výsledný rozdíl 11ti bodů. Na tabuli tedy po skončení utkání svítilo skóre 84:73.

Velmi oceňuju nasazení a přístup většiny hráčů, byli jsme bez obvyklého kauče, ale dokázali jsme se navzájem domluvit či rozumně vytknout občasné chyby. Škoda jen poměrně velkého množství ztracených balónů, neschopnosti rozumně zahrát proti zónové obraně (aspoň máme náměť na trénink ;-) a občasným individuálním kolapsům v obraně. Nicméně pánové, dobrá práce!