122 vloženo automaticky z článků

Dne 11.6.2005 jsme měli možnost odehrát basketbalový turnaj mužů v Tanvaldu, který se konal u příležitosti 10.výročí založení místního basketbalového oddílu TJ SEBA Tanvald ...

V sobotu 11.6.2005 jsme byli pozváni na přátelský tanvaldský turnaj, který se konal u příležitosti oslav 10.výročí založení místního basketbalového klubu TJ SEBA Tanvald.
Turnaje se zúčastnila 4 družstva, která se utkala systémem každý s každým. Měli jsme tedy možnost sehrát 3 kvalitní zápasy, přičemž každý zápas se hrál na 2x10 minut čistého času.

V prvním zápase jsme přivítali borce Sokol Kbely Old Boys, tradiční soupeř byl tentokrát posílený o dva zkušené hráče a musíme sportovně uznat, že předváděl velice pěkný basket. Bohužel se nám v tomto zápase nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, i tak jsme se soupeřem drželi krok až do poloviny druhého poločasu, kdy se "Kbelákům" podařila šňůra 9.bodů, na kterou jsme již nedokázali odpovědět. Toto utkání jsme prohráli rozdílem 7.bodů 30:37

V druhém zápase jsme se utkali s místním "B" týmem TJ SEBA Tanvald "B", který začal velice opatrně, a umožnil nám jít velice brzy do 10.bodového vedení, které jsme později ještě zvýšili. Nakonec jsme v utkání zvítězili 42:17.

V našem třetím zápase na nás čekal nelehký úkol, porazit místní "A" team TJ SEBA Tanvald "A". V případě našeho úspěchu jsme mohli pomýšet na celkové druhé místo v turnaji. Zápas se vyvíjel velice zajímavě, během prvního poločasu soupěř vedl až rozdílem 7 bodů, naštěstí se nám v závěru poločasu podařilo nepříznivý stav stáhnout až na rozdíl 2 bodů. Úvod do druhého poločasu nás opět zastihl v útlumu, ale zlepšenou hrou a několika rychlými protiútoky jsme opět dokázali soupeře dotáhnout. Bohužel špatně zvládnutou koncovkou zápasu jsme o vyrovnaný stav přišli a prohráli těsně 36:38.

Na turnaji jsme tedy obsadili celkové 3.místo.