Pohár 2008/2009 I.kolo

Vybojované, těsné vítězství dolnopočernického Áčka nad Spartou B v pražském poháru ...

Sešlo se nás sedm statečných a náš nový pohárový trenér Marcel :-). Na druhé straně osmero mladých Sparťanů připravených dovést zápas do vítězného konce...

Dařilo se jim to téměř po celý zápas, kdy si udržovali mírné vedení. Působili basketbalověji než my. Nicméně basketbal se nehraje jen na krásu, ale především na body a těm jsme dokázali jít naproti. Postupně jsme vyrovnali hru a poslední čtvrtina byla již ve znamení velkého obratu. Zavelel k němu náš nový kapitán Aleš svoji srovnávající trojkou na 74:74 (tady se lámal chleba). Následovala technická chyba lavičce hostí, opět náš kapitán 2 proměněné šestky. Šli jsme do vedení. Skóre se srovnalo minutu a půl před koncem soupeřovic trojkou na 79:79. Zřejmě nervozitou v závěru soupeř neproměníl několik možností trestných hodů. Zkazil přihrávku do brejku i snahu o střelbu. My jsme šli na další šestky a proměnili 3 ze 4. Závěr jsme si pohlídali. Výbuch nadšení a štěstí! Vítěství 82:79 :-)

Toliko k ději a hlavně vypjatému závěru, který nenechal klidným ani vyfaulovanou lavičku =). Z mého pohledu dnes naše hra stála hlavně na Alešovi a Pavlovi. Aleš opět dokázal deptat soupeře svými perfektními trojkami metr za čárou. Pavel se snažil hrát z posta do koše, či rozhodit balón. Dařilo se mu, ale zapracovat by měl na šestkách - 19:9 je skoro podprůměrné :-) Nicméně i tak dal důležitých 19 bodů a bezpočet obranných doskoků, na naší straně byl nejproduktivnější!

Křídla se snažila oběma borcům večera asistovat. Netradičně se na tomto postu vystřídal i Pařez. Miro s Vláďou byli limitováni počtem faulů a nedohráli, v útoku se snažili rozhodit balón a nedrbat. Michal občas zadrbal, ale přidanou hodnotou jeho hry byl tah do koše a dravost. Dokázal se prosadit i nová posila Roman a jeho deset bodů bylo velmi znát! Všechno završil a týmu moc pomohl Marcel, který výborně odkaučoval! Díky mu i všem přítomným!