Všechny články
 
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Zakončení sezóny 08/09 Juniorek a Lachlam
2008
2007
2006
2005
2004
1901
1900
-1
 

Zakončení sezóny 08/09 Juniorek a Lachlam

Stává se již tradicí, že každý rok na závěr sezóny si naše Juniorky a Lachlamy někam vyrazí. Nebylo tomu jinak ani letos ...

Velká Úpa

24.4. – 26.4.2009

Účastníci zájezdu: Katka, Markéta, Kristýna, Dája, Iveta, Dita, Martina, Lucka, Monika, Šárka, Jirka

Plánovaný odjezd do Úpy byl na poslední chvíli trochu posunut, naložení velkých zavazadel do malých aut také zabralo trochu času, brikety pod nohy, vyzvednout Kristýnu u metra a jedéém. Na parkovišti v Úpě každá čapnem velké množství tašek a igelitek, hlavně, ať už jsme nahoře. Dole zůstává jen Jiřina, který si chystá náklad, nákup, brikety a spoustu dalších nezbytností, které chce vynést najednou. Vše drží pohromadě (včetně Jiřiny), a tak se dává do pohybu, leč s prvním stoupáním přichází problém. Jiřina si chce odpočinout, jen chviličku se opřít o dřevěné zábradlí, to ovšem povoluje a padá i s Jiřinou. Záchranný tým ve složení Martina a Iveta nedokáže dostat Jiřinu na nohy, oddělují náklad od Jiřiny a za pomoci druhé skupiny - Kristýna s Markétou, v těsném závěsu Dája si už jen rozdělují věci, které je potřeba dostat do chalupy.

Po ubytování, roztopení ( které se tentokrát povedlo rychle ) a večeři z vlastních zásob, tušíme, že se něco bude dít. Slavnostní oblečení, které bylo uvedeno v pokynech před cestou, má jen Výbor, Jiřina a Katka, škoda že tak málo, těm naparáděným, to totiž náramně sluší. A už se z pc rozeznívá znělka a slavnostní proslov moderátora (naše redakce jako jediná vypátrala, že se jedná o přítele Kristýny), při kterém přistupují jednotlivé hráčky i trenér, všichni jsou oceněni za uplynulou sezónu fidorkovou medailí a za zvuku fanfár je čas na přípitek. Potom gratulujeme: Jirka má svátek, předáváme mu dar – kalendář na letošní i příští rok, plný fotografií, ale vzácností jsou „vlastnoručně“ vymyšlené verše, doprovázející každý měsíc. Ivča, která oslavila před pár dny narozeniny (23- krásné, závidím, ale přeju) dostává gelovou svíčku. Pak už se každý baví podle svého a v nočních či ranních hodinách usínáme.

Na sobotu je naplánovaný výlet, takže po snídani, to už je skoro poledne, vyrážíme. Nepospícháme, užíváme si ticho, klid a barev přírody. Cestou obědváme v restauraci v Úpě. Doma zůstává Lucka s Kristýnou, učí se, k tomu prý popíjejí ovocný čaj. Prozrazuje je až hladina bowle, která v hrnci klesla během naší nepřítomnosti asi o 10 cm, no, nevadí, je jí stále dost. Podvečer mírně narušil výpadek elektrické energie, nic nefunguje, to nás ovšem nezaskočí, protože my: „Slavit budem i bez proudu“, jak se praví ve verši v Jirkovém kalendáři. Po čase ale přijímáme krizový plán a začínáme připravovat dostatek dřeva a vody. Naštěstí byla dodávka brzy obnovena, a tak Juniorky obsazují kuchyň, špagety, rajčatová majda a sýr = dobrota. Večer se ujímají tradiční společenské hry a je zařazena i krátká debata ohledně příští sezóny.

Neděle, snídáme, Katka má ráda po ránu ovoce, tak bowluje už u snídaně, té je stále dost (zdolá jí až Kristýna s Dájou v neděli večer doma). Pak už uklízíme, balíme, připravujeme topení pro příští turisty. Oběd připravují Lamy, zeleninovo-kuřecí rizoto je výborné. A odjíždíme, tentokrát bez problémů, Legenda nezradila.

Zase jsme spolu prožili hezký víkend, zase jsme bohatší o nové zážitky, zase to prostě bylo fajn.

zaSpisovatelka Daja

Pozn. Další fotografie možno shlédnout na picasawebu

:: 25.04.2009 - Velká Úpa 2009

Diskuze

Zatím není zveřejněn žádný diskuzní příspěvek.

Pro přispívání do diskuze se musíte přihlásit.
 
sokol
TJ Sokol Dolní Počernice
© 2008 - 2013 by SoDoPo