398 vloženo automaticky z článků

Zatím největší úspěch zaznamenaly ŽIRAFY minulý víkend v Ústí nad Labem v play-off ČML ...
V základní skupině, kde jsme odehráli v průběhu roku 26 utkání, jsme skončili na hezkém šestém místě, což pro nás byl velký úspěch. Po nevydařeném začátku sezóny nás ostatní družstva řadila spíše na konec tabulky soutěže. Několik prohraných utkáních v začátku soutěže nám také nepřidalo. Zlom přišel, až v utkání s Karlovými Vary, kde jsme podali pěkný a bojovný výkon. V druhé části soutěže se holky zlepšovaly a výkonnostně rostly s každým odehraným zápasem. Před měsícem jsem tvrdil , že jsou schopny přehrát, již kterékoliv družstvo v ČML. Minulý týden jsme v Ústí a v Lípě sice prohráli o pouhý koš, ale tento víkend ve finálové čtyřce, jsme to vrátili oběma družstvům i s úroky.

Do play-off jsme se dostali hodně se štěstím, kdy družstva Benešova a Karlových Varů vzdala závěrečný finálový turnaj z důvodů marodky a neúplnosti družstva. Pro nás to byla zajímavá zkušenost si zahrát s družstvy, která jsme v průběhu ČML nedokázali porazit. Holky předváděly velmi rychlý a bojovný basketbal a soupeře doslova uštvaly. Po prvním utkání se o nás mluvilo, jako o černém koni finálového turnaje.

S Českou Lípou jsme si vítězství 66:60 pohlídali a ještě si mohlo zahrát všech přítomných 14 hráček. V tomto utkání zazářila Míša s Bárou a bylo to úplně jiné utkání, než před týdnem. Věřili jsme si, nechyběla nám bojovnost, ani rychlý přechod do útoku.

statistikaCML1final

V utkání s Aritmou se hodně bránilo a proto tak nízké celkové skóre. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:5 a bez ostychu a nervozity jsme drželi krok se soupeřem a to nejen bodově, ale i herně. Soupeř nenacházel recept na naší zónovou obranu a těžce se prosazoval. Do druhého poločasu jsme nastupovali se 4 bodovým náskokem. Pak však začaly docházet síly a v poslední čtvrtině se Aritmě povedla osmibodová šňůra, na kterou jsme již neměli dostatek sil. Zápas se přesto rozhodoval, až v samém závěru. Ukázalo se, že dvě utkání v řadě s nasazením na plný plyn nevydržíme. S Aritmou jsme tentokrát prohráli těsně 31:36.

statistikaCML2final

Turnaj byl rozehrán takovým způsobem, že záleželo na posledním utkání Žiraf s Ústím a to nejen na vítězství, ale hlavně o kolik kdo vyhraje. Rozdíl v rozsahu 3 až 6 bodů mohl zahýbat konečným pořadím takovým způsobem, že Aritma i Ústí mohlo být v případě naší výhry, první nebo až třetí. (to ani Petruna netušil) V neděli v pravé poledne jsme nastoupili k finálovému utkání , které rozhodovalo vše. Začali jsme skvěle a v první půlce nebylo téměř co vytknout. Výborná obrana soupeře paralyzovala a jeden protiútok střídal druhý. O poločase jsme vedli o neuvěřitelných 20 bodů a předváděli jsme krásný útočný basket. To co se v předešlých utkáních nepovedlo, tak s Ústím vyšlo na jedničku. Za účasti všech čtrnácti hráček jsme dohráli i druhý poločas a vítězství o 9 bodů 59:50 nám zajistilo překvapivou, ale jak pravil hlavní pořadatel, zaslouženou první příčku.

statistikaCML3final

Obdrželi jsme pohár vítěze ČML, medaile, uznání a blahopřání, které moc potěšilo. Za tento klíčový zápas zaslouží pochválit celé družstvo, zazářil Uzlík, výborně zahrála Domča, která rozdávala čepice, které utržila minulý týden, na všechny strany a stále se zlepšující Míša. Pochvalu za bojovnost a obrannou práci zaslouží Gábina s Verdou. Dobře zahrála Lucka s Karolínou … no prostě paráda. Bára byla následně vyhlášena členkou All Star teamu a obdržela krátké triko. Za černou práci, kterou dělá na hřišti pro družstvo by si zasloužila i delší. Byl to hezký sportovní zážitek, za který všem Žirafám děkuji a těším se na turnaj do Brandýsa za 14 dní, který nás naposledy prověří v této pro nás velmi úspěšné sezóně.

Po příjezdu do Prahy na Českém statku měly holky připravenou sladkou odměnu, byl naplněn pohár lahodným mokem a poblahopřát a pohostit Žirafy přijel i náš čestný předseda a starosta MČ v jedné osobě Zbyněk Richter. Navíc měl nacpanou prkenici a ještě jí otevřel a to už ten den byl druhý zázrak.

Diskuze

Zatím není zveřejněn žádný diskuzní příspěvek.

Pro přispívání do diskuze se musíte přihlásit.

Všechny články

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
398 vloženo automaticky z článků
2006
2005
2004
1901
1900
-1