Všechny články
 
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Vídeňská mise ukončena
2008
2007
2006
2005
2004
1901
1900
-1
 

Vídeňská mise ukončena

Mládežnický turnaj ve Vídni je již za námi - jaký vůbec byl?

Úvodem musíme pochválit organizátory za výborně zvládnutý turnaj pro téměř 7000 účastníků z celé Evropy. Kromě skvělých sportovních výkonů, slunečného počasí a výborného jídla jsme si stihli prohlédnout vídeňské památky jako Schonbrunn, Hofburg, Stephansdom a mnoho dalších.

Cílem turnaje bylo získání zkušeností a konfrontace se zahraničními soupeři. S předvedenými výkony našich hráček jsme byli převážně spokojeni. Úspěchem byl určitě postup ze skupiny z prvního místa a to bez zaváhání. V dalším průběhu turnaje jsme opět narazili na tým, nad kterým jsme poměrně snadno zvítězili v základní skupině. Nicméně druhé utkání bylo již zcela jiné a do poslední čtvrtiny velmi vyrovnané. Nakonec jsme dokázali nad německým týmem vyhrát i podruhé.

V dalším kole, před branami osmifinále jsme se střetli s velmi kvalitním družstvem německého Aiblingu. Jednou z fází příprav bylo shlédnutí předchozího utkání našeho soupeře s portugalským týmem. Z družstva Aiblignu čišela zkušenost  pod taktovkou zkušené rozehrávky. Do našeho zápasu jsme tedy nastupovali s vědomím, že nemáme co ztratit a můžeme pouze překvapit. I když jsme utkání nakonec prohráli o 11 bodů, herně bylo vyrovnané a může nás mrzet jen neproměnění několika vyložených šancí, které rozhodly o osudu zápasu. Přesto holky podaly bojovný výkon a zaslouží pochvalu. Tímto utkáním jsme ukončili naše účinkování na vídeňském turnaji, kde jsme jistě neudělali dolnopočernickému basketu ostudu.

Další den jsme sehráli přátelské utkání s rumunským Siriusem, kde si dostatečně zahrály všechny hráčky, které nedostaly tolik přílěžitostí v předchozích zápasech.

Jediným mínusem bylo zranění Báry hned v prvním utkání a Zelího v utkání druhém, které je vyřadilo z dalších bojů a náš tým oslabilo. Přesto holky zabojovaly a dokázaly zraněné hráčky nahradit. Velkou pochvalu za vynikající a vyrovnané výkony zaslouží především Míša, která tímto potvrdila roli kapitánky týmu.

Turnaj vyvrcholil soutěží ve smečování a překrásným finálovým utkáním v kategorii mužů do 20ti let, které nadchlo dvě tisícovky přítomných fanoušky a svojí úrovní, bojovností a nasazením hráčů předčilo i českou nejvyšší soutěž.

Kdo byl a viděl, nezapomene na krásný vídeňský turnaj.
Mise splněna! Smile

Vaši trenéři

PS: Pokud chcete vidět více fotek, pak na http://picasaweb.google.com/kobetic/Wien2009.

:: 11.04.2009 - Vídeň 2009

Diskuze

Zatím není zveřejněn žádný diskuzní příspěvek.

Pro přispívání do diskuze se musíte přihlásit.
 
sokol
TJ Sokol Dolní Počernice
© 2008 - 2013 by SoDoPo