14 vloženo automaticky z článků

Vynikající úspěch zaznamenali muži na turnaji v Tanvaldu. Byť SoDoPo vypravilo na turnaj pouhých 7 hráčů, rozhodně neudělali ostudu a heslem, přijeli, viděli, zvítězili, si odváží z Tanvaldu pohár a diplom za 1.místo.

V sobotu 11.9.2004 se konal v rámci Tanvaldských slavností basketbalový turnaj za účasti 6 kvalitních družstev. Z důvodu slavností a vytíženosti místní haly, se basketbalový turnaj odehrával v neméně pěkné hale sousední Smržovky. Dobře organizovaný turnaj se hrál stylem "každý s každým", tedy každé družstvo odehrálo 5 zápasů. Zápas se hrál na dva poločasy po 15 minutách hrubého času.

V prvním zápase jsme přivítali domácí borce TJ SEBA Tanvald "A", velice rychlý basketbal z obou stran, avšak s větším množstvím nepřesností. Prakticky celý zápas jsme byli ve vedení, ale bohužel se nám v tomto zápase nepodařila koncovka. Naopak soupeř se v závěru chytil a poslední trojkou zápasu zvítězil rozdílem 3 bodů (44:47). V druhém zápase jsme se utkali s místím "B" teamem, v tomto zápase jsme se konečně chytili a již od začátku jsme si vytvořili dostatečný náskok, který se nám podařilo udržet a zvítězit (64:20). V třetím zápase na nás čekali favorizované Kbely, kteří loňský turnaj s přehledem vyhráli. Zápas byl velice vyrovnaný až do poločasu, kdy soupeř prakticky nevydržel psychicky a zbytečným rozčilováním se vytrhl ze hry. Nástup do druhého poločasu se nám podařil, čímž jsme si vytvořili dostatečný náskok, který jsme již udrželi až do konce (44:34). V dalších dvou zápasech se již dostavila únava, která byla patrna na naší hře. Naše hlavní zbraň, rychlé protiútoky, již nebyla tak nebezpečná a zvětšil se také počet nepřesných přihrávek. Naštěstí soupeř si také vybral svou slabší chvilku a postupně se nám podařilo vyhrát zápas proti BK Lomnici (56:34) i zápas proti Kajmanům (30:21). Tímto vítězstvím jsme završili náš úspěch v tomto turnaji a spečetili jsme celkové 1.místo na turnaji.