Jedna výhra od vítězství v soutěži

Áčko má za sebou první finálový zápas, který se uskutečnil na palubovce Stavební Fakulty A. Jeho průběh lze komentovat slovy: špatný, hodně špatný, nic moc a tím vlastně špatný a nakonec - zcela výborný výsledek. Obrat, jaký jsme předvedli v poslední čtvrtině udržel a potvrdil naše ambinace na zopakování vítězství v soutěži.

Na konci třetí čtvrtiny svítilo na tabuly skóre 44:61! Ještě v úvodu posledního dějství dokonce soupeř skočil i na rozdíl 20 bodů 45:65 a s námi to vypadalo opravdu zle. Lavička i hrající stále věřili, ale už jednoduše chyběl čas a v naší hře k zásadní proměně také nedocházelo. Nerefili jsme za první půlku a pak i dál vůbec nic - nač jsme zvyklý. Dělali jsme zbytečné ztráty, dostávali koše z protiútoku v rámci přečíslení, špatně jsme řešili clony a chyběl nám obranný doskok.

Konečný výsledek, který se urodil až v posledních 8 minutách zápasu, proto rozhodně patří do galerie našich vyloženě zdařilých obratů a vstáních z popela. Za těch pár posledních minut jsme byli dokonce schopni urvat zápas na svou stranu a ze skóre 45:65 se dostat na 72:70 a při šňůře 27:5 vést 7 vteřin dokonce o koš. Až sekundu před koncem byl basketbalový bůh alespoň trochu milosrdný vůči soupeři a nechal jej vteřinu před koncem skóre srovnat na konečných 72:72

Početné domácí obecenstvo postupně utichalo až úplně ztichlo. Závěrečné dvě minuty, když už se skóre přiblížilo rozdílu 6 bodů a domácí tak přišli o jakoukoliv vyloženě zásadní výhodu do druhého zápasu už patřila i potleskem a burcováním naší lavičce.

V rámci tohoto utkání je třeba vyzdvihnout především výkon jednoho konkrétního hráče. Klíčovým hráčem prvního finálového zápasu byl Oto! Ubránil, získal neuvěřitelný počet míčů a doskoků, skóroval. Byl všude a a právě včas! Díky Oto za takovou show!

Od obhajoby loňského titulu nás tak nyní dělí pouze výhra v domácím utkání, které se uskuteční v úterý 14.5.2024 od 20:05 v hale ZŠ Dolní Počernice.